يكشنبه 22 تیر ماه 1399
Module Border Module Border
  سیاسی 

 

گزارش تكان دهنده موسسه امريكايي از تجاوز به كودكان در آمريكا

روزانه بيش از پنج کودک بر اثر آزار جنسي در آمريكا جان می دهند!

به گزارش رجانيوز، پايگاه اينترنتي(( کمک به کودکان)) امريكا اعلام کرد : کودکان با شيوع مخفي آزار و اذيت جنسي و بي توجهي روبرو هستند. هر سال سه ميليون و سيصد هزار گزارش آزار و اذيت جنسي در آمريکا دريافت مي شود که شامل حدود شش ميليون کودک است ( يک گزارش مي تواند شامل چند کودک باشد. )

 

اين ارقام نشان مي دهند آمريکا بدترين سابقه را در ميان کشورهاي صنعتي دارد و از اطلاعات منابعي مانند اداره بهداشت و منابع انساني آمريکا ، دفتر پاسخگويي دولت آمريکا ، کتاب سيندر هووارد و چند منبع ديگر تهيه شده اند.

در ادامه متن گزارش موسسه کمک به کودکان را  بدون هرگونه دخل و تصرف مي‌خوانيد :  

 

هر ده ثانيه يک مورد آزار و اذيت جنسي گزارش مي شود؛ هر روز بيش از پنج کودک در نتيجه آزار و اذيت جنسي جان خود را از دست مي دهند؛ حدود هشتاد درصد کودکاني که بر اثر آزار و اذيت جنسي مي ميرند زير چهار سال هستند؛ برآورد مي شود در گواهي فوت بين پنجاه تا شصت درصد از کودکان ذکر نشود که سوء رفتار دليل مرگ آنها بوده است؛ بيش از نود درصد کودکاني که آزار و اذيت جنسي مي شوند به شکلي فرد متجاوز را مي شناسند.

آزار و اذيت جنسي در هر طبقه اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي ، قومي ، همه مذاهب و همه سطوح تحصيلي اتفاق مي افتد؛ حدود سي درصد از کودکان مواجه شده با آزار و اذيت جنسي ، بعد به کودکان خود تعدي مي کنند و اين روند وحشتاک ادامه مي يابد؛ حدود هشتاد درصد افراد بيست و يک ساله که در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند ، نشانه هاي دست کم يک اختلال رواني را دارند؛ برآورد هزينه هايي که به سبب بي توجهي به کودکان و آزار و اذيت جنسي آنها به آمريکا تحميل مي شود ، سال دو هزار و هشت ، يکصد و بيست و چهار ميليارد دلار بوده است.

 

کودکاني که آزار و اذيت جنسي شده اند ، بيست و پنج درصد بيشتر احتمال دارد در نوجواني باردار شوند؛ نوجواناني که آزار و اذيت جنسي شده اند با خطر بيشتري از لحاظ ابتلا به بيماري هاي مقاربتي روبرو هستند؛ کودکاني که والدينشان از مشروبات الکلي و مواد مخدر استفاده مي کنند ، سه برابر بيشتر احتمال دارد آزار و اذيت جنسي شوند و احتمال بي توجهي به آنها چهار برابر بيشتر مي شود؛ دو سوم از افرادي که براي ترک مواد مخدر تحت درمان قرار دارند ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند يا به آنها بي توجهي شده است.

چهارده درصد از همه مردان زنداني در آمريکا ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند؛ سي و شش درصد از همه زنان زنداني ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند؛ کودکاني که با بي توجهي يا آزار و اذيت جنسي روبرو شده اند ، پنجاه و نه درصد بيشتر احتمال دارد در کودکي دستگير شوند ، بيست و هشت درصد بيشتر احتمال دارد در بزرگسالي دستگير شوند و سي درصد نيز بيشتر احتمال دارد مرتکب خشونت شوند.

 http://www.rajanews.com/detail.asp?id=145610

 

Module Border Module Border
ورود |عضويت
با ذکر منبع بلامانع است
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا