ورود |عضويت
  انقلاب اسلامی

 

پیشگویی پیامبر درباره ایرانیان چه بوده است؟

پیامبر اکرم (ص) درباره ایرانیان آخر الزمان، اسلام آوردن ایرانیان و انقلابی که در ایران رخ خواهد داد پیشگویی هایی کرده اند که در احادیث مختلف آمده است.

 

پیامبر اکرم (ص) درباره ایرانیان آخر الزمان، اسلام آوردن ایرانیان و انقلابی که در ایران رخ خواهد داد پیشگویی هایی کرده اند که در احادیث مختلف آمده است.

پیشگویی پیامبر درباره ایرانیان چه بوده است؟

ایران به یکی از کشورهای نزدیک به کشور عربستان بود که در زمان ظهور اسلام صاحب امپراطوری قدرتمندی بوده است. پیامبر (ص) درباره ایرانیان احادیث مختلی دارد که بعضی از این احادیث به پیشگویی هایی درباره آن ها اشاره دارد.

 پیشگویی پیامبر ص درباره ایرانیان در آخرالزمان

احمد بن حنبل که از محدثان اهل سنت است از پیامبر (ص) چنین نقل می کند:

«نزدیک است که خداوند متعال اطراف شما را از عجم پر کند، آنان همچون شیرانی هستند که اهل فرار نیستند، آنان همچون شما می‌جنگند و دشمنان شما را می کشند و از غنایم شما استفاده می‌کنند.»

مفسران بر این عقیده اند که این پیشگویی پیامبر (ص) درباره ایرانیان در زمان ظهور است. پیامبر (ص) ایرانیان آن زمان را مردمانی شجاع می داند که از سر ایمان به یاری امام زمان (عج) می شتابند. آن ها اهل فرار از میدان جنگ نیستند و با این که غنائم را با اعراب تقسیم می کنند اما به طمع گرفتن غنیمت به جنگ نیامده اند.

 

خواب پیامبر (ص) درباره ایرانیان

روزی پیامبر (ص) در میان یاران شان فرمودند:

«شب گذشته، خواب دیدم که در مسیر صاف و همواری حرکت می‌کنم. پشت سر من هم دو دسته گوسفند سیاه و سفید در حرکت اند. در طول مسیر گوسفندان سیاه کم کم پراکنده و کم و کمتر شدند، اما گوسفندان سفید همچنان به حرکت خود پشت سر من ادامه می دادند تا آنجا که دیگر هیچ گوسفند سیاهی نماند و تنها گوسفندان سفید به همراه من باقی ماندند، گمان می‌کنید که تعبیر این خواب چیست؟»

یکی از حاضران مجلس خواب پیامبر (ص) را چنین تعبیر کرد: «یا رسول الله! گوسفندان سیاه اعراب هستند که اندک اندک از کنار شما متفرق می شوند و گوسفندان سفید اشاره به ایرانیان دارد که همراه شما خواهند ماند و یاران شما خواهند بود».

در این حال، جبرائیل نازل شد و خدمت پیامبر اکرم (ص) عرض کرد: «خداوند بر شما سلام می فرستد و می فرماید: تعبیر خواب شما همین است؛‌ عرب‌ها از اطراف اسلام پراکنده می شوند و ایرانیان برای حفظ آن باقی می مانند».

پیشگویی پیامبر (ص) درباره انقلاب ایرانیان

در کتاب بحارالانوار جلد 68 صفحه 139 حدیثی از پیامبر (ص) درباره ایرانیان به این شرح آمده است:

«...در طرف راست عرش خدا، قومی از ما بر منبرهایی از نور قرار دارند كه چهره های آنان از نور است و لباس هایشان از نور است به گونه ای كه چهره های نورانی آنان، چشم ناظران را فرو می پوشاند».

 

ابوبكر گفت: ای رسول خدا اینان چه كسانی هستند؟ پیامبر ساكت ماند. آن گاه زبیر همان سؤال را كرد و پیامبر خدا سكوت كرد. سپس عبدالرحمن سؤال را تكرار كرد و باز هم آن حضرت سخنی نگفت. پس علی (ع) پرسید: ای رسول خدا آنها كیستند؟ پیغمبر اكرم (ص) فرمود:

 

«آنها قومی هستند كه به وسیله «روح الله» بین آنها پیوند محبت برقرار می شود بدون آن كه نسبت های خانوادگی و منافع مادی و امور دنیوی در این محبت و پیوند نقشی داشته باشد. اینان شیعیان تواند و تو امام آنها هستی ای علی(ع)».

منبع : ستاره

http://www.jahannews.com/news/572267

 

سه شنبه 16 آذر ماه 1400
  نظرسنجي
نظر شما درباره وبگاه حوزه نمایندگی ولی فقیه چیست؟

 

تعداد جوابها : 242

عالی : 90%
خوب : 2%
متوسط : 2%
ضعیف : 5%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 18
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 18

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1333287
Visitors بازديد هاي امروز: 609
Visitors بازديد هاي ديروز: 607

فعال در اين زمان كاربران فعال:
با ذکر منبع بلامانع است
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا